Ohlédnutí za Pilou 2023

MTB
Již 11. ročník MTB Sádecké pily se uskutečnil v sobotu 29.července. Letos jme trať částečně změnili, tak aby se již nepřejížděla silnice a závodníci si ještě více užili krás Žďárských vrchů.

Opět bylo na výběr krátké a dlouhé trati, jeden okruh měřil 22,5km s převýšením přes 700 m. Závodníci předvedli na náročné trati opět skvělé výkony. Hlavně první borci na dlouhé jeli neskutečné tempo. Celkovým vítězem se stal polský závodník Mateusz Nieboras (DK Bikeshop Racing Team), který závod zvládl za 2:03:49, druhé místo vybojoval Michal Štantejský (SAC Špindlerův Mlýn) a třetí Dominik Trnka (Auto Pokorný MTB team). Na krátké trati zvítězil Jakub Zaňka (Jaroslav Kulhavý cycling team). Také děti předvedli na tratích pěkné výkony. Při vyhlašování nás potrápil déšť, ale jinak závodníci hlavně novou trať chválili, za což jsme rádi.

RUN
Běžeckou část Pily jsme pořádali počtvrté. Hlavní závod měřil opět 9 km s převýšením přes 300 m a kopíroval úvod a konec trati MTB, včetně oblíbených trailů v závěru trati. Před hlavním závodem se nejdříve uskutečnili dětské závody. Celkovým vítězem se stal domácí závodník Tomáš Fliedr (F – BIKE KLUB SÁDEK), druhý byl loňský vítěz Jiří Kyral (Vencl Tým Ústí nad Orlicí) a třetí Marek Lorenc (Široký Důl). Nejlepší ženou byla Michaela Čepová z Hradce Králové. Také v neděli nás na konci závodu potrápil déšť, který trval během celého vyhlášení. Děkujeme závodníkům, že vydrželi až do konce a hlavně za jejich předvedené výkony.

Děkujeme také všem, kteří závody jakoukoliv formou podpořili. Velký dík patří všem pořadatelům, kteří věnovali spoustu hodin přípravami a organizací závodů.