Ohlédnutí za Pilou 2024

Sádeckou pilu 2024 máme za sebou. Jaká byla? Podle ohlasů závodníků povedená.

MTB - sobota

12. ročník MTB Sádecké pily. Počasí bylo tentokrát ideální, na hlavní závod oblačno,lehce pod dvaceti stupni, trať suchá, pouze s jedním blátivým úsekem.

Odpolední počasí pro dětské závody bylo již slunečné a příjemné. Závodníci předvedli opět parádní výkony, na trati soupeřili jak zkušení borci, kteří závodí týden co týden, tak i příležitostní nadšenci. Myslím, že si to všichni užili. Na krátké trati byl souboj o vítězství až na cílovou pásku, kde byl o metr rychlejší Marek Nechuta (Bike Freaks Holice) před Adamem Haluškou. Oba borci zvládli trať s převýšením 700 zajet za 1:03:03. Nejrychlejší ženou (juniorkou) byla Barbora Groulíková.Také na dlouhé trati se bojovalo do posledních metrů, do druhého kola spolu jeli pohromadě 4 borci. Zhruba 5km před cílem jim cuknul úspěšný cyklokrosový závodník Emil Hekele, za ním jela dvojice Radim Klusák a Miloš Doubek. Bohužel Emil chytl asi půl kilometru před cílem defekt a tak přišel o vítězství. Vítězem se stal Radim Klusák (PSG Mechanix) 2:08:08, druhý Miloš Doubek a třetí Emil Hekele.

Také v dětských závodech jsme mohli vidět pěkné výkony a souboje. Jsme rádi, že letos závodilo 55 dětí.

RUN  - neděle
5. ročník Run Sádecké pily začal bohužel deštivým ránem. Naštěstí to byli jen přeháňky a tak jsme zvládli dětské závody startovat tak, aby se neběželo v dešti. Všechny děti, co přijeli i za nepříznivého počasí závodit, zaslouží pochvalu. Start hlavního závodu již provázelo příjemné počasí. Na start se postavilo 70 závodníků, včetně šesti borců z Polska. Trať opět kopírovala poslední terení úsek závodu horských kol, jeden okruh má 3km s převýšením 100m, tyto parametry rychle natáhnou startovní pole. Pro vítězství si doběhl Adam Křenek (SK Ante Žďár nad Sázavou), v ženách byla nejrychlejší Anna Kovářová (OB Česká Třebová).
Děkujeme všem závodníkům za předvedené výkony, za účast, za to že e správně chovali v CHKO.
Velký dík patří všem organizátorům, kteří věnovali přípravám a průběhu závodu spousty hodin svého času.
V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a podporovatelům této akce.